Jdi na obsah Jdi na menu
 


Životopis AC/DC


Australsko - skotský heavymetalový soubor s prvky hardrocku založený v r. 1973 V Sydney (A. Young se narodil v r. 1955, M. Young v r. 1953, B. Scott v r. 1946, Rudd v r. 1954).

Už v r. 1974 přesídlili do Melbourne, kde se připojuje Scott. Výrazná koncertní kapela se školáckou image Anguse Younga (např. proslulé kraťasy). Řada problémů uvnitř kapely způsobena alkoholem.

Brzy odchází D. Evans a P. Clark. První dvě alba vyšla původně jen v Austrálii. Po podpisu smlouvy s Atlanticem úspěšně koncertují v anglických klubech (1976). O rok později nahrazuje Williams M. Evanse. Následuje turné po USA a úspěšné album Highway To Hell.

V únoru 1980 umírá Scott (vl. jm. Ronald Belford Scott), kterého záhy nahrazuje B. Johnson ze skupiny Geordie (nar. 1949). Následné album Back In Black je opět velice úspěšné.

V srpnu 1983 přichází Wright na místo Rudda. Na turné v roce 1988 nahradil Malcolma Younga jeho bratranec Stevie Young. Podobně o tři roky později dočasně nahrazuje Williamse Paul Greg. Ještě předtím, v roce 1989, odchází Wright na jehož místo nastupuje v r. 1990 Chris Slade (předtím u Manfreda Manna, Firm a Gary Moora). Na albu Ballbreaker se opět objevuje P. Rudd.

Nejlépe umístěným singlem byla v r. 1988 titulní píseň alba Blow Up Your Video - dostala se na 2. místo angl. hitparády

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář