Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Vznik a vývoj skupinyAčkoli kapela byla založena v Kalifornii v

USA ve městě Los Angeles, všichni její členové mají arménské občanství. Zpěvák Serj Tankian a bubeník John Dalmayan se narodili v Libanonu, kytarista Daron Malakian pochází z Hollywoodu v Kalifornii a basskytarista Shavo Odadjian se narodil v Arménii.

 

Kapela své první album vydala v roce 1998. Album se jmenovalo jako kapela - tedy System of a Down. Před vydáním tohoto alba se několik písní vydalo jako singly. Album se v americkém žebříčku umístilo na 124. místě a bylo oceněno platinovou deskou.

Své druhé album Systémy vydaly až v roce 2001. Album dostalo jméno Toxicity. V Americe se vyhouplo na 1. místo žebříčku a v Británii se umístilo 13. Navíc bylo oceněno čtyřmi platinovými deskami. Následující deska Steal this album!, která vyšla v roce 2002 narozdíl od předcházející Toxicity propadla. V Americe byla až 15. a v Británii dokonce 56.

Dlouhé čekání na nové album se pravděpodobně kapele vyplácí, protože své čtvrté dvojalbum, které se jmenuje Mezmerize, vyšlo až v roce 2005 a v umístění na žebříčcích prodejnosti porazilo album Toxicity. Mezmerize se v Americe umístilo na 1. místě a v Británii na místě druhém. A ještě navíc napodobilo System of a Down a Toxicity a získalo platinovou desku. 22. listopadu 2005 kapela vydala "druhou část" Mezmerize album Hypnotize.

Členové

Alba

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář